TRZECI WIEK W ZDROWIU

0 Comments

APIS FUNDACJA zaprosiła słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonej Górze do udziału w projekcie pn. „Trzeci wiek w zdrowiu”

Napisano do nas: Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy grant z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego na organizację spotkania ze studentami/słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Zielonej Góry i Sulechowa. Projekt pt. “Trzeci wiek w zdrowiu” zakłada udział łącznie 100 os. w wieku 60+ (tj. 50 os z ZUTW z Zielonej Góry i 50 os UTW z Sulechowa).

Projekt został sfinansowany w ramach środków z pożytku publicznego realizowanego przed Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.Udział w projekcie był darmowy dla uczestników. W ramach projektu udział wzięło 50 osób – SŁUCHACZY ZUTW (w wieku 60+), pojechaliśmy do Pszczelarni Słodnik w Zaborze w dniu 3 września 2021r. Poznaliśmy tajniki pszczelarstwa, zobaczyliśmy ogród z roślinami miododajnymi i pyłkodajnymi oraz spróbowaliśmy darów z ula.

Udział w spotkaniu miał na celu podniesienie świadomości uczestników na temat prozdrowotnych walorów produktów pszczelich. 

Gratulujemy i dziękujemy Marcie Słodnik merytorycznej i pełnej humoru opowieści na temat pszczelarstwa, produktów pszczelich i znaczeniu owadów zapylających.

Dziękujemy Marcie i Jej tacie Czesławowi za upominki – „kuferki zdrowia”, za przyjazną atmosferęi pięknie spędzone przedpołudnie w Pszczelarnia Słodnik Marta Słodnik, także Grzegorzowi Sucheckiemu – Prezesowi Zarządu Apis Fundacja za wspólny projekt i jego realizację.

Zdjęcia: Kazimierz Błaszyński
Zdjęcia: Elżbieta Subocz
Zdjęcia: Krzysztof Subocz
Zdjęcia: Bolesław Polarczyk