Projekt Lubuskiego Centrum Aktywności Kobiet „ LCAK”

0 Comments

Przez trzy tygodnie listopada trwały warsztaty edukacyjne – kreowanie wizerunku oraz warsztaty motywujące zorganizowane przez Lubuskie Centrum Aktywności Kobiet dla pań wierzących, że życie zaczyna się po sześćdziesiątce czyli dla nas.

W pierwszym tygodniu rozpieszczała nas utalentowana i uznana wizażystka Sylwia Kucofaj. Najpierw zademonstrowała prawidłowo wykonany makijaż na naszej koleżance Kasi Derdzie. Trzeba przyznać, że dzięki paru ruchom pędzla przeszła ona prawdziwą metamorfozę i wyglądała olśniewająco. W drugim dniu warsztatów makijażowych, każda z uczestniczek malowała się samodzielnie, korzystając z rad i podpowiedzi pani Sylwii jak podkreślić swe atuty i skorygować defekty. Miłą niespodzianką były kosmetyczne prezenty od organizatorów dla każdej uczestniczki warsztatów.

Skoro w pierwszym tygodniu było coś dla ciała, to w następnych trzeba było popracować nad duchem, by osiągnąć harmonię. Warsztaty motywujące – „Ona czyli ja” prowadzone przez trenerkę Katarzynę Drożak pokazały uczestniczkom, że wyobrażając sobie swoją superbohaterkę można określić swoje cele życiowe i pragnienia. Trenerka pomogła nam poznać nasze wewnętrzne zasoby, rozbudzić kreatywność i poznać moc słów motywujących.

Ostatnim etapem były zajęcia z Agnieszką Gajewską trenerką kreowania wizerunku i autoprezentacji. Za pomocą kart z Modelu FRIS słuchaczki dowiedziały się jakie mają style myślenia i działania, a także jak są postrzegane przez otoczenie. Pani Agnieszka zdradziła również zasady udanych wystąpień publicznych oraz nawiązywania nowych kontaktów.

Na zakończenie każda z uczestniczek dostała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w warsztatach, a trzy szczęściary wyszły z ufundowanymi przez organizatorów kartami podarunkowymi.

Wszystkie wyniosłyśmy poczucie, że lepiej się poznałyśmy i zbliżyłyśmy się do siebie, a spotkania sprawiły nam prawdziwą przyjemność.

Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Jolanta Kostecka

Zdjęcia: Rafał Głazowski