ZIMOWO W ŚWIECIE ZWIERZĄT NA ZDJĘCIACH IRENY ANIOŁ

0 Comments

13 grudnia 2021 roku w siedzibie ZUTW swoją pierwszą wystawę fotograficzną zaprezentowała słuchaczka Irena Anioł. Pomysłodawca wystawy i jej kurator Bolesław Polarczyk – prowadzący klub KWADRAT, razem z autorką zdjęć powitali licznie zebranych gości, a p. prezes Zofia Banaszak dokonała oficjalnego otwarcia tej wyjątkowo ciekawej i ładnej wystawy.

Irena Anioł w ZUTW należy do klubu fotograficznego FOTOX oraz Grupy Fotograficzno-Filmowej KWADRAT, uczęszcza też na zajęcia Pawła Janczaruka w Akademii Wychowania Fotograficznego. Zdobywa wiedzę, którą wykorzystuje przy realizacji swojej wielkiej pasji, jaką jest fotografowanie ptaków i zwierząt. Nie jest to łatwe fotografowanie, ptaki, zwierzęta nigdy nie zapozują fotografującemu, nie powtórzą swojego zachowania, pozy, która się spodobała, a na dodatek są bardzo płochliwe i człowieka traktują jak zagrożenie. To wymaga od autorki prezentowanych na wystawie zdjęć wiele poświęceń, cierpliwości i wiedzy na temat fotografowanych obiektów, a także specjalnego sprzętu fotograficznego. Bardzo ciekawie opowiedziała o tym Irena podczas dzisiejszego wernisażu, na którym zaprezentowała też inne umiejętności, bo ciasto, które mogliśmy spróbować, było pyszne.

Oglądając zdjęcia Ireny Anioł na wystawie ZIMOWO W ŚWIECIE ZWIERZĄT, możemy, chociaż na chwilę, przenieść się w ich, dla nas niedostępny, świat, uchwycony przez autorkę. W zimowej szacie, okresie szczególnie dla zwierząt trudnym, widzimy uroczego, jakby zagubionego liska. Sokół, kruki, żurawie i inne ptaki na Ireny zdjęciach są jak żywe, piękne. Cieszy fakt, że nasza koleżanka postanowiła podzielić się z nami swoją pasją. Przyrodą interesuje się większość z nas, to ona pozwala nam odpocząć od trudów dnia codziennego, wyciszyć się, ale nie każdy potrafi ją jeszcze tak pięknie pokazać, przedstawić, robiąc wspaniałe zdjęcia, za co Irenie należą się ogromne podziękowania.

Podczas wernisażu były do wylosowania dwa zdjęcia Ireny Anioł – jedno przedstawiające liska, drugie – żurawie. Dwie nasze koleżanki miały szczęście.

Gratulujemy autorce pierwszej wystawy fotograficznej. Wierzymy, że będą kolejne i czekamy na nie z niecierpliwością, bowiem dobre, ciekawe zdjęcia poruszają emocje, uruchamiają wyobraźnię, co od czasu do czasu wszystkim nam jest potrzebne.

Film: Kazimierz Błaszyński

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek
Zdjęcia: Bolesław Polarczyk
Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz
Zdjęcia: Irena Anioł