Wystawa FotoX – Marysia (Pamięci Marii Weiss)

0 Comments

“Każdą piękną chwilę jest ciężko zapomnieć”

04 marca 2022 r. w Sali Klubowej UTW w Zielonej Górze Klub Fotograficzny FOTOX otworzył wystawę fotograficzną pt. “MARYSIA – PAMIĘCI MARII WEISS”. W otwarciu wystawy uczestniczyły także córki Marysi, Katarzyna Weiss i Sylwia Sarnowska oraz przyjaciółka Marii Bogusława Krynicka.

Marysia przez 11 lat była członkiem Klubu i odeszła 23.12.2021 r. na wieczny odpoczynek nie pokonawszy ciężkiej choroby.

Galeria 40 zdjęć – ze zmarłą Marysią w roli głównej – ambitną fotografką i uczestniczką wielu wystaw fotograficznych stworzona została by utrwalić chwile, które wspólnie spędziła z członkami Klubu, a także by wrócić pamięcią do życzliwej, szczerej, pełnej pogody ducha i ciepła oraz bardzo koleżeńskiej osoby.

Zarejestrowane aparatami fotograficznymi przez koleżanki i kolegów piękne oraz miłe chwile pokazały Marysię uczestniczącą w wyjazdowych plenerach, na warsztatach, wystawach i spotkaniach okolicznościowych.

“Bank naszych wspomnień” tego dnia mogliśmy dzielić wspólnie z najbliższą rodziną Marysi – córkami Kasią i Sylwią a także z Jej najbliższą przyjaciółką – Bogusią.

W szczególny sposób rozpamiętywaliśmy Marysię relacjonując ciekawe szczegóły wydarzeń, a także osobiste doznania ze spotkań z Marysią uczestniczących osób w otwarciu wystawy. Wspomnienia z życia rodzinnego i prywatnego Marysi uzupełniały Jej córki oraz Jej przyjaciółka.

Wspominki odbyły się bardzo przyjaznej atmosferze, przy kawie i kawałeczku ciasta, którego nie mogło zabraknąć, ponieważ Marysia często coś na zajęcia czy wystawy przynosiła wypieki, których była znawczynią i pasjonatką. Marysię tym razem zastąpiła Krysia Jaworska, przynosząc wyśmienite ciasto, przy którym wracaliśmy do chwil, których już razem nie spędzimy, a za które jesteśmy wdzięczni losowi, że mogliśmy je przeżyć razem.

Całą wystawę, upamiętniającą Marysię postanowiliśmy przekazać rodzinie na pamiątkę.

Wystawa trwać będzie do 18.03.2022 r. – Zapraszamy do obejrzenia.

 

Stanisław Matuszewski

Zdjęcia: Stanisław Matuszewski