RAZEM SADZILIŚMY LAS!

0 Comments

Nadleśnictwo Przytok zaprosiło nas, słuchaczy ZUTW, do udziału w organizowanym 2 kwietnia 2022 wydarzeniu pn. “Posadźmy razem las”. To cykliczne wydarzenie organizowane od kilku lat razem z Nadleśnictwem Zielona Góra, w którym słuchacze naszego uniwersytetu biorą udział. Najważniejszym celem akcji jest zawsze odnowienie leśnej powierzchni, ale wydarzenie ma też wymiar edukacyjny, o czym mogliśmy się przekonać przy zdobywaniu Indeksu Przyjaciela Przyrody na pikniku po zakończonym sadzeniu drzew.

Las sadziliśmy w dzielnicy Chynów przy u. Poznańskiej, gdzie poza naszymi słuchaczami przyszło sporo chętnych zielonogórzan i to całymi rodzinami. Zaangażowanie najmłodszych dzieci mogło być dla wszystkich przykładem. Wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu przy ładnej pogodzie w gronie osób, którym humory dopisywały, mimo dolegliwości przypisanych do emeryckiego wieku, sprawił wszystkim wiele przyjemności i radości, bo sadzonki drzew w ziemi prezentowały się okazale.

W Leśnej Osadzie na terenie strzelnicy ZO PZŁ czekało na wszystkich wiele atrakcji. Poza posiłkiem z polowej kuchni, wszyscy mogli wzbogacić swoją przyrodniczą wiedzę oraz kupić różne przysmaki. Zdobycie Indeksu Przyjaciela Przyrody wiązało się z poprawnymi odpowiedziami na przygotowane przez organizatorów pytania i dawało możliwość otrzymania prezentu. Nasi słuchacze ambitnie pokonywali każdy przystanek na drodze do indeksu, a było ich pięć.

Słuchacze ZUTW są aktywni, są zawsze tam, gdzie dzieje się coś dobrego, pożytecznego dla Zielonej Góry – naszej małej ojczyzny. Lubią być pomocni, czemu dają wyraz przy różnych okazjach. Wielkie podziękowania za dzisiejszą, bardzo pożyteczną aktywność.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek