Zespół “Radość Tańczenia ” w DPS dla Kombatantów w Zielonej Górze

0 Comments

Zespół taneczny RADOŚĆ TAŃCZENIA z zielonogórskiego Uniwersytetu III Wieku na sobotnim koncercie w gościnnych progach DPS dla Kombatantów w Zielonej Górze.

A oto jakie podziękowania pojawiły się na facebook-u DPS  Zielona Góra:

Taniec łączy serca

A wszystko w sobotnie przedpołudnie za sprawą grupy „Radość Tańczenia” z ZUTW, którą prowadzi Aleksandra Matusiak- Kujawska pedagog tańca.

Taniec, jako idealna propozycja. Dlaczego? Bo tańczyć może każdy — niezależnie od wieku, płci, umiejętności, czy stopnia sprawności fizycznego… I się zaczęło. Ekspresja, „power” – nogi same niosły, gdy Panie energicznie tańczyły krocząc po Europie!

Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma…, ale cyganeczki a i owszem są! I już zawitaliśmy do Belgii by przyjrzeć się jak tam się dzieje i naturalnie ludzie tańczą, co? Belgijkę, bo jakżeby inaczej. W hiszpańskie rytmy flamenco wprowadziła nas Pani Krzysia. I już grupa przeskoczyła na gorącą Sardynię gdzie naturalnie BALLI SARDI – najbardziej tradycyjny taniec toczący się w dużym kręgu… A zaraz wspólnie spróbowaliśmy zabawy Orzeszek i już z ogromną ciekawością przyglądaliśmy się pozostałym tańcom jak Bomba, Obama czy zmysłowy Żigolak…

Cudne, roztańczone przedpołudnie. Fantastyczny występ, cudowna zabawa, wspaniała grupa osób, które dzielą się swoja pasją i nią zarażają! Bo jak tu się dziwić? Przecież taniec wyzwala endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, dzięki którym lepiej się czujemy i mamy lepszy nastrój!

Olu, Szanowne Panie, Wasz występ to nie tylko piękne show taneczne. To poczucie współuczestnictwa, czerpanie z tańca radości i odprężenia. Serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia w występu