Wernisaż wystawy “WIOSNA” grupy fotograficzno filmowej “KWADRAT”

0 Comments

Grupa Fotograficzno-Filmowa KWADRAT zorganizowała kolejną wystawę zatytułowaną “WIOSNA”. Zdjęcia można oglądać w łączniku siedziby ZUTW na ścianie nazwanej “M-KWADRAT”. Wernisaż wystawy odbył się 25 kwietnia 2022 roku.

Kierujący grupą – Bolesław Polarczyk po powitaniu zebranych, przekazał głos kuratorowi wystawy Krzysztofowi Subocz. Kurator w paru słowach, z dużą dozą humoru, przekazał swoje spostrzeżenia zebranym. Po raz pierwszy członkowie zespołu w komplecie przekazali swoje zdjęcia na wystawę. Jak wynikało ze słów kierownika grupy Bolka, odbitki zdjęć na wystawę są w coraz większym formacie. Następnie głos zabrała p. prezes Zofia Banaszak, która dokonała oficjalnego otwarcia wystawy, obdarowując autorów babką wielkanocną, która jak się okazało była świeża, choć to już sporo czasu upłynęło od Świąt Wielkanocnych.

Wiosną przyroda budzi się do życia. Świat staje się bardzo kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, a łąki i trawniki pokrywają się kwiatami.To właśnie autorzy starali się uchwycić na zdjęciach.

Na autorów zdjęć i gości czekał ładnie przygotowany przez członków grupy stół z poczęstunkiem i kubkiem soku dla każdego.

Grupa KWADRAT zaprasza wszystkich słuchaczy do oglądania wystawy.

Autorzy zdjęć:

Anioł Irena – Wiosna
Błaszyński Kazimierz Holandia – ogrody Keukenhof
Czekała Jerzy – Wiosna
Czekała Nina – Wiosna w Ogrodzie
Filmanowicz Krystyna – Wspomnienie
Grobarski Roman – Bez
Hyla-Dąbek Bogumiła – Wiosna nad Bałtykiem
Komorowska Janina – W moim ogródku
Polarczyk Bolesław – Zatonie pachnące czosnkiem niedźwiedzim
Staszewski Jerzy – Warszawa Wilanów
Subocz Elżbieta – Park Sowińskiego
Subocz Krzysztof – W drodze na glinianki

opr. Elżbieta SuboczKurator

Zdjęcia z wystawy
Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz
Zdjęcia: Roman Grobarski