Marzenia się spełniają!

0 Comments

MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ !
To najlepszy prezent na Dzień Matki pod słońcem! – mówiły wzruszone mamy dzieci z niepełnosprawnościami, które przybyły na uroczyste zakończenie rozbudowy i otwarcie Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej “Promyk” 26 maja 2022 r. – Marzenie o hostelu się spełniło.
Walka o inwestycję przy ulicy Głowackiego trwała blisko 10 lat. Mówiła podczas otwarcia Magdalena Biniszkiewicz, dyrektorka Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk”. Będą tam świadczenia zarówno usług rehabilitacyjnych, długoterminowych, jak i opieki wytchnieniowej. Placówka chwali się nie tylko nowymi pomieszczeniami i sprzętami, ale także tym, że jest to pierwszy tego typu ośrodek w Polsce.

Temu jednemu z ważniejszych wydarzeń w naszym mieście towarzyszyła wystawa malarska prac Leopolda Kolbiarza pt. „W strefie ciszy”, która symbolicznie stała się po latach powrotem do współpracy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Zespołem Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej “Promyk” dzięki zaangażowaniu Małgorzaty Pakuszyńskiej – Kołeckiej, z-cy dyr. „Promyka”.

Dziękuję słuchaczom ZUTW Romanowi Grobarskiemu, Krzysztofowi Suboczowi i przed wszystkim naszemu artyście Leopoldowi Kolbiarzowi za pomoc w organizacji wystawy. Dziękujemy Pani dyrektor za wspólny pomysł współpracy z nasz uczelnią. Niech prezentowane obrazy przynoszą spokój i wyciszenie przyszłym pensjonariuszom.
Zofia Banaszak

Zdjęcia plakatu i obrazów autorstwa Leopolda Kolbiarza.
Zdjęcie Poldka i jego wnuczki autorstwa Zofii Banaszak

A co o otwarciu piszą:

 

 

 

Zdjęcia obrazów: L.Kolbiarz
Więcej o autorze wystawy