Festiwal Zespołów Śpiewaczych

0 Comments

Zielonogórski Ośrodek Kultury – Filia w Starym Kisielinie zorganizował 9 sierpnia 2022 roku Festiwal Zespołów Śpiewaczych.
Śpiewnik Uniwersytecki ZUTW otrzymał zaproszenie do udziału w imprezie. Oprócz naszego zespołu wystąpiły grupy śpiewacze z innych miejscowości oraz tancerze.
Każdy z występujących zaprezentował 5 utworów wokalnych i 5 tańców.
Festiwal odbył się w parku przypałacowym, a publiczność znalazła wygodne miejsca na krzesłach i na leżakach. Pogoda dopisała a i pora popołudniowa także sprzyjała imprezie.
Przybyłych powitał szef Filii, Leszek Jenek. Imprezę prowadziła Wanda Rejman, która nie tylko szefuje zespołowi Bolero, ale także jest członkinią Śpiewnika.
Wszyscy uczestnicy otrzymali jako podziękowanie za udział w Festiwalu maskotki kota (zauważyłam, że prawdziwy futrzak towarzyszył całemu przedsięwzięciu, dostojnie i bez strachu przechadzając się wśród publiczności). Dodatkową nagrodą były śliczne szklane serduszka i dyplomy uczestnictwa.
W międzyczasie można było częstować się kawą oraz ciastem z kruszonką i owocami ufundowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Kisielina , roznoszonym do stolików przez panie z zespołu Bolero, który był współgospodarzem imprezy.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście odśpiewali popularną piosenkę „Bo wszyscy Polacy, to jedna rodzina”.
Nie zabrakło także naszych fotografów, którzy swoimi aparatami uwiecznili całe wydarzenie. Zarząd UTW reprezentowała wiceprezes Elżbieta Józefowicz, która również zrobiła kilka zdjęć z Festiwalu.
Organizatorzy, dziękując wykonawcom i gościom, zapowiedzieli kolejne takie spotkania w nadchodzących latach.

Napisała Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia na FB – Elżbieta Józefowicz – KLIKNIJ

Zdjęcia na FB – Stanisław Matuszewski – KLIKNIJ

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk