Spotkanie ze słuchaczami – wolontariuszami na KOZZI FILM FESTIWAL 2022 i społecznie pracującymi na rzecz ZUTW

0 Comments

„Jak już spotkasz dobrych ludzi,
to nie wiadomo co z nimi począć…
Niczego nie chcą, niczego nie oczekują,
żadne w zamian, żadne coś za coś.
Żadnego biznesu, żadnego interesu
i nic podskórnie…” (M.Szpunar)

W ZUTW można spotkać sporo takich dobrych ludzi, którzy chętnie i bezinteresownie włączają się w różne działania tego stowarzyszenia. Nie szukają poklasku i rozgłosu, swoje prace wykonują cicho i rzetelnie. Z tym większą przyjemnością cały Zarząd ZUTW zorganizował 06.10. 2022 spotkanie z nimi w Sali Klubowej, by głośno powiedzieć: „Widzimy, doceniamy, bez Was nie byłoby tutaj tak przytulnie i pięknie!”

Zofia Banaszak, prezes ZUTW, podziękowała imiennie wszystkim tym, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, żeby w salach i na korytarzach UTW było czysto, pachnąco, a do tego swojsko. Słuchacze bezinteresownie pomagali przy odświeżaniu ścian Sali Klubowej, sprzątali ją, odkładając na bok swoje kierownicze funkcje w swoich klubach, z jaką skromnością „przyznawały się” seniorki do wieszania nowiutkich firan, czy kolejne panie uznawały za rzecz absolutnie naturalną, że nie tylko stworzyły piękny skwer przed ZUTW, ale nie pozwalały letnim upałom zniweczyć swego wysiłku. Brawo Firletki!

Od kilku miesięcy Zarząd ZUTW zmaga się z problemem pozyskania pani do sprzątania, etat ciągle czeka. Wyłącznie dzięki słuchaczom na korytarzach, salach i pomieszczeniach jest nadal czysto. Niejednokrotnie członkini Zarządu ZUTW musiała dyskretnie odłożyć do wiadra mopa, żeby porozmawiać z nowym słuchaczem naszego stowarzyszenia.

I na koniec Zofia Banaszak podziękowała tym słuchaczom, którzy piórem lub obiektywem aparatu fotograficznego bądź kamery opisują i utrwalają wszelkie przedsięwzięcia, w które bogata jest historia ZUTW.

Za sprawą zaklęcia „Stoliczku, nakryj się!” wypowiedzianego przez życzliwą, acz tajemniczą personę, wszyscy zgromadzeni mogli skosztować pysznego tortu przy filiżance kawy. Każdy otrzymał symboliczny podarunek – owocową herbatę i czekoladkę, by w zaciszu domowym opowiadać z dumą wnukom : „ Mowy nie ma, beze mnie ZUTW nie udźwignie tylu zadań”.

Opr.Małgorzata Turzańska

Zdjęcia: K.Filmanowicz