Koncert Jesienny Śpiewnika ZUTW i Zespołu Śpiewaczego „ Bolero”

0 Comments

Dzień 25 października 2022 r. był dniem szczególnym, jako że dwie grupy śpiewacze wystąpiły na jednym koncercie.
Impreza miała miejsce w Sali im .J .Koniusza Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze. Wchodzącą publiczność witały dźwięki 3 części koncertu skrzypcowego A.Vivaldiego, „Jesień” z cyklu „Cztery pory roku”. W pierwszej części zaprezentował się Śpiewnik Uniwersytecki, który wykonał wraz z solistami ( Barbara Ciorga- Kwiecień, Grażyna Balcer, Wanda Rejman i gościnnie, Zbigniew Banaszak oraz prowadzącą Śpiewnik i cały koncert, Mirosławą Branicką-Polarczyk) piosenki o tematyce jesiennej.
Utwory wokalne urozmaicone były wierszami nawiązującymi do jesieni.
Druga część to popisy grupy wokalnej Bolero ze Starego Kisielina, pod muzycznym kierownictwem Wandy Rejman. I tu śpiewano piosenki o tematyce jesiennej, a solistami byli prowadząca zespół i gościnnie , Zbigniew Banaszak.
Wykonawcom w niektórych utworach towarzyszył na akordeonie Andrzej Żołądziejewski.
Scena była pięknie udekorowana w akcenty jesienne (kwiaty, kolorowe liście, jabłka a nawet dynię) przez panie z obu zespołów, co podkreślało jesienne klimaty w trakcie wieczoru.
Koncert zakończyło wspólne wykonanie przez oba zespoły i i publiczność popularnej piosenki „Remedium”.
I, co już stało się tradycją, odbyło się spotkanie przy kawie, ciastach i owocach Śpiewnika i zespołu Bolero. Była okazja do wymiany wrażeń z koncertu i snucie planów na przyszłe muzyczne spotkania.

Napisała Mirosława Branicka -Polarczyk.

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz
Zdjęcia: Bogumiła Hyla_Dąbek
Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Film: Krzysztof Subocz