W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

0 Comments

Jest taki magiczny czas, w którym ludzie spotykają się, żeby złożyć sobie świąteczne życzenia, pożegnać stary rok, a powitać nowy z nadzieją, że będzie dobry i szczęśliwy. 20 grudnia 2022 roku Zarząd Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkał się w świątecznie przystrojonej siedzibie z członkami klubu “Asystent”. Klubu, do którego należą aktywni, kreatywni słuchacze, pomagający Zarządowi we wszystkich uniwersyteckich działaniach. Zebranych powitała Zofia Banaszak – prezes ZUTW Betlejemskim Światełkiem Pokoju, które otrzymała od harcerzy. Są oni strażnikami światła – symbolu nadziei i pokoju między narodami. Coroczne odwiedziny harcerzy w naszym uniwersytecie uświetniają nasze przedświąteczne spotkanie i nadają mu bardzo miły, a nawet wzruszający charakter. W tym roku Hufiec Zielona Góra ZHP reprezentowali – drużynowy Igor – uczeń liceum “Lotnik”, Kuba ze Szkoły Podstawowej nr 26 w dzielnicy Przylep i Michał ze SP nr18. Mili goście zasiedli przy stole z seniorami, żeby skosztować tradycyjnych świątecznych smakołyków. Te pyszności samodzielnie przygotowywali słuchacze ZUTW.

Magię świąt, o której tak często mówimy, tworzą dekoracje, tradycyjne potrawy, ale przede wszystkim ludzie. W Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przedświąteczne spotkania odbywają się w wielu klubach, grupach i zespołach. One budują, wzmacniają więzi między słuchaczami.

Harcerki i harcerze z Hufca Zielona Góra ZHP życzyli nam pokoju w sercach, mądrości w myślach, miłości w rodzinach, zdrowia i siły, by wspólnie stawiać czoła nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Przekazane nam światełko ma przynieść radość i zrozumienie. Ma pomagać w mądrym służeniu drugiemu człowiekowi. Piękne życzenia. Seniorzy mają świadomość, że nie mogą zawieść młodych ludzi i będą się starali, żeby ich życzenia się spełniły.

Pani prezes odczytała też kolejne życzenia od jednej z grup plastycznych oraz od nieobecnej na spotkaniu słuchaczki Marii Jankowskiej. Następnie w swoim oraz w imieniu Zarządu złożyła życzenia świąteczno-noworoczne wszystkim zebranym. Niech święta będą dla wszystkich chwilą relaksu i okazją do rodzinnych spotkań.

Wspólnie spędzony czas Zarządu z klubem “Asystent” upłynął w atmosferze wzajemnej życzliwości i radości. Seniorzy po raz kolejny przeżyli miłe chwile w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia.

Zdjęcia: B. Hyla-Dąbek