NOWOROCZNE SPOTKANIE GRUPY “KWADRAT”

0 Comments

Słuchacze Grupy Fotograficzno-Filmowej “Kwadrat” uczcili dzisiaj – 9.12.2023 nowy rok w Cukierni “Sowa”. Wszyscy życzyli sobie, żeby był to rok dobry pod każdym względem. Dominowały życzenia zdrowia i szczęścia, ale i ciekawych tematów fotograficznych, filmowych oraz miłych wrażeń podczas ich realizacji.

Grupa istnieje na Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku od sześciu lat, a założył ją i z powodzeniem prowadzi Bolesław Polarczyk. Dwanaście osób należących do grupy “Kwadrat” to pasjonaci fotografowania i filmowania. Wszystkim zależy na robieniu coraz lepszych zdjęć, filmów, poznawaniu nowych programów do ich obróbki. Rozpoczęcie nowego roku sprzyja postanowieniom. Jest to świetna okazja do zaplanowania jak rozwinąć umiejętności, spróbować nowych dziedzin fotografii czy znaleźć pomysł na uatrakcyjnienie nauki.

Ciekawymi formami nauki są warsztaty i plenery fotograficzne oraz filmowe. Dobrze przygotowane mogą być bardzo ciekawe, a wykonane fotografie i filmy posłużą do zgłębienia fotograficznej wiedzy podczas ich omawiania. Połączanie fotografowania ze zwiedzaniem ciekawych, ładnych miejsc zadowoli na pewno wszystkich. Podczas dzisiejszego spotkania przy kawie ten temat zdominował dyskusję grupy “Kwadrat”. Zastanawiano się gdzie i jak zorganizować ciekawe plenery. Padło kilka propozycji, do których członkowie grupy jeszcze powrócą i na pewno wybiorą coś, co pozwoli bez stresu i na luzie przeżyć fotograficzną przygodę.

Grupa bardzo czynnie włącza się w rejestrowanie wszystkich ważniejszych wydarzeń na naszym uniwersytecie, więc na brak zadań i pracy jej członkowie nie narzekają. Wszyscy pamiętają o tym, że tylko praca zespołowa, w dobrej atmosferze, pozwala skuteczniej, szybciej i dobrze zrealizować powierzone zadania.

Zdjęcia: B. Hyla-Dąbek