GRAMY RAZEM Z WOŚP

0 Comments

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z Jurkiem Owsiakiem na czele zagra w roku 2023. po raz 31. Fundacja prężnie działa od roku 1993. i tempa nie zwalnia. W ciągu 30. lat Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny kwotę ponad 1,75 MLD PLN i kupiła blisko 70 000 niezbędnych urządzeń do polskich szpitali. Nic dziwnego, że cieszy się dużym zaufaniem społecznym. Jurek Owsiak, który potrafi zachęcić ludzi do bezinteresownej pomocy, jest szanowany i podziwiany przez wszystkich tych, którzy dobrze rozumieją, jak ważna dla polskiej medycyny jest jego działalność. Konkretne efekty dla ochrony zdrowia są widoczne na każdym kroku, a szczególnie na oddziałach szpitalnych, dając przebywającym tam chorym nadzieję na lepsze jutro i wyzdrowienie.

W tym roku 31. Finał WOŚP zagra 29.01.2023 pod hasłem: CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ! GRAMY DLA WSZYSTKICH – MAŁYCH I DUŻYCH! WOŚP ma zamiar zakupić nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Warto wiedzieć, że sepsa nie jest chorobą, tylko skrajną reakcją organizmu walczącego z infekcją. To niebezpieczny stan, który dla chorego stanowi sytuację zagrażającą życiu.

Pomaganie, z punku widzenia psychologii, jest nieodłączną potrzebą człowieka. Ludzie lubią być bezinteresowni, często pomoc drugiemu człowiekowi jest szansą na poprawę własnego samopoczucia. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku czynnie włączyli się w ten trend.

W siedzibie naszego uniwersytetu, w korytarzu na stole stoją puszki, do których wszyscy, którzy chcą wrzucają pieniądze. Wokół puszek jest dużo różnych rzeczy, które można kupić, albo po prostu wziąć za przekazany datek. Ciągle pojawiają się nowe rzeczy – obrazy, książki, torebki, sukienki, sweterki, bluzki, biżuteria, filiżanki, kubki, kijki do nordic walking i wiele różnych gadżetów. Seniorzy chętnie je przynoszą. Cenniejsze rzeczy są wyceniane, inne nie. Każdy odchodzi z czymś, co mu się spodobało. Akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie bez znaczenia pozostaje zaufanie do organizacji i pewność, że zebrane środki zostaną dobrze wykorzystane.

Gdy poznamy wynik 31. Finału WOŚP, wielu słuchaczy ZUTW będzie dumnych, że są wśród tych, którzy wsparli charytatywną fundację. Razem zawsze możemy więcej!

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek