WERNISAŻ ZDJĘĆ NA WESOŁO GRUPY “KWADRAT”

0 Comments

Otwarcie wystawy to zawsze święto dla grupy słuchaczy ZUTW, która tę wystawę prezentuje. 20.02.2023r. odbył się wernisaż wystawy pt. “Zdjęcie z jajem”. Na ścianie łącznika, zwanej “M-Kwadrat”, w uniwersyteckiej siedzibie zawisły zdjęcia o wesołej, żartobliwej, a nawet prześmiewczej tematyce, o czym informuje plakat autorstwa Bolesława Polarczyka – kuratora wystawy.

Oglądane zdjęcia zawsze wywołują w nas emocje. Autorom zdjęć przedstawionych na wystawie zależało, żeby tym razem były to emocje na wesoło. Jak powiedziała otwierająca, razem z B. Polarczykiem, wystawę Zofia Biniewska-Dobrzyńska (członek Zarządu ZUTW) są to zdjęcia na poprawę humoru. Wesołe zdjęcia “z jajem” wywołały uśmiech, a nawet głośny śmiech u obecnych na dzisiejszym wernisażu. Grupa “Kwadrat” ma nadzieję, że tak będzie u wszystkich, którzy przez najbliższy miesiąc przy jej zdjęciach w łączniku się zatrzymają.

Zrobienie dowcipnego, śmiesznego zdjęcia wymaga poczucia humoru, często dystansu do siebie fotografowanej osoby, co można zauważyć na prezentowanej wystawie. Żeby zrobić wesołe zdjęcie sami fotografujący muszą mieć dobry nastrój, być pogodnym, radosnym człowiekiem. Gdy się śmiejemy, uśmiechamy lub słyszymy, widzimy go u innych, czerpiemy jego dobroczynne właściwości. Uśmiech zawsze pomaga w nawiązywaniu dobrych relacji, łagodzi stres, pozwala się pozbyć negatywnych emocji. Śmiało możemy powiedzieć, że uśmiech, śmiech to uniwersalny język i samo zdrowie.

Grupa Fotograficzno-Filmowa “KWADRAT” zaprasza wszystkich słuchaczy ZUTW i innych zainteresowanych na wystawę “Zdjęcie z jajem”.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek
Zdjęcia: Krzysztof Subocz