Kabaret Monte Verde ZUTW na występie w Domu Opieki „ Kombatant”

0 Comments

10 marca 2023 r. to dzień, w którym nasz Kabaret spotkał się z pensjonariuszami i pracownikami Kombatanta. 8 marca obchodzono Dzień Kobiet, a 10 marca – Dzień Mężczyzn, przeto program oscylował wokół tej tematyki. Piosenki, wiersze i skecze poświęcone były paniom i panom. W żartobliwej formie przedstawiono cechy obu płci, ich wady i zalety, a także role mężczyzn i kobiet w społeczeństwie. Aktorzy, przebrani w zabawne stroje, śpiewali, recytowali i zabawiali publiczność. Jedna z koleżanek przebrała się za mężczyznę, gdyż panowie z zespołu nie mogli akurat występować z nami.
Całość zakończyła, zaśpiewana wspólnie znana piosenka o kobietach i mężczyznach : „Kobieto, mężczyzno, choć tyle masz wad, bez ciebie cóż wart byłby świat”. Po występie szefowa Kombatanta, Violetta Baziuk i Jacek , syn Ryszarda Krassowskiego i naszego dawnego, znakomitego kolegi, a obecnie pensjonariusza placówki, zaprosili nas na słodki poczęstunek. Wielka szkoda, że nie mogła spotkać się z nami Ola Hedzielska, kiedyś wspaniała akompaniatorka naszego zespołu, a dziś także pensjonariuszka Kombatanta. Zmogła ją choroba, ale Rysiowi i jej przekazaliśmy pięknie wydaną monografię ZUTW, kwiaty i słodycze.
Długo po występie wspominaliśmy wieloletnią współpracę w kabarecie z Olą i Rysiem. Ryszard był jednym z filarów Zespołu. Prowadził konferansjerkę, śpiewał i znakomicie recytował. To urodzony aktor i prawdziwy dżentelmen ! Obojgu życzymy lepszego zdrowia, kierownictwu Domu Opieki dziękujemy za przemiłą gościnę, a pensjonariuszom za życzliwy i ciepły odbiór treści przekazanych na scenie przez kabaret Monte Verde.

Napisała Mirosława Branicka-Polarczyk.

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk Polarczyk