Plener fotograficzny klubu FotoX pt. „Wiosna w ogrodzie”.

0 Comments

Plener fotograficzny Klubu FotoX „Wiosna w ogrodzie”

Plener fotograficzny “Wiosna w ogrodzie” odbył się 05.05.2023 r. w dzielnicy Zielonej Góry w Ochli w ogrodzie Kazimierza i Teresy Błaszyńskich – członków ZUTW.
Autobusem MZK linią 27B udaliśmy się na „Osiedle Ostoja” w Ochli. Kolega Kazimierz – członek Klubu FotoX oczekiwał już na nas na przystanku.
Spacerkiem oglądając okolice na których jeszcze nie byliśmy dotarliśmy do celu – do ogrodu Kazimierza. Na tarasie w ogrodzie stał pięknie przygotowany stół i Kazimierz poczęstował nas upieczonym ciastem oraz kawą. Ponieważ każdy z członków coś przyniósł na deser więc stół zapełnił się po brzegi słodyczami.
Miła pogawędka trwająca na długość wypicia kawy musiała się niestety kończyć bo było co oglądać i fotografować w zadbanym i wypracowanym ogrodzie.
Aparaty fotograficzne zaczęły rejestrować przepięknie urządzone oczko wodne z małym podestem, spływającą wodą po kamieniach, zasadzeniami kwiatów wokół oczka oraz pływającymi rybkami. Podziwialiśmy zagospodarowane urządzenia nawadniające oraz kwiaty, którymi zajmuje się Kol. Teresa – żona Kazimierza. Wzdłuż budynku zaczęły się już rozwijać pąki rododendronów i azalii, na rabatach wiosennie kwitnące skalniaki, a w pojemnikach posadzone bratki. Każdy z fotografików wyszukiwał interesujące go obiekty i uwieczniał je fotografując.
Czas naglił ponieważ mieliśmy w planie jeszcze plener całej dzielnicy – Ochli. Razem z Kazimierzem udaliśmy się spacerkiem zwiedzić zespół pałacowy i folwarczny II z XVIII-XIX wieku z pałacem, remizą strażacką z zabytkową wieżą oraz przepięknie urządzonym parkiem z dużym zbiornikiem wodnym.
W parku odpoczęliśmy delektując się śpiewem ptaków, piękną zielenią wiosny, starodrzewem oraz pływającymi kaczkami.
W centrum Ochli poszliśmy zobaczyć kościół filialny p.w. Najświętszej Trójcy oraz remontowany obecnie dwór z XVII wieku.
Ponieważ zrobiło się gorąco więc postanowiliśmy udać się na przystanek MZK w drogę powrotną do domu. Z Kazimierzem pożegnaliśmy się dziękując za zaproszenie do ogrodu, a także za umilenie nam tego pięknego i pogodnego dnia.
Jeszcze raz podziękowania od członków pleneru.

                     Krystyna Jaworska

Zdjęcia: K. Jaworska
Zdjęcia: I. Bulczyńska
Zdjęcia: Z. Stępka
Zdjęcia: A. Dittrich