KONCERT JESIENNY ŚPIEWNIKA W KLUBIE GRYMAS

0 Comments

26 października 2023 r. o godzinie 16, Klub Grymas na Osiedlu Pomorskim zarezerwował czas i miejsce na występ Śpiewnika ZUTW.
Zespól zaprezentował 12 piosenek o tematyce jesiennej. Utwory wokalne przeplatane były wierszami naszych koleżanek poetek z Uniwersytetu, Ewy Kwaśniewicz i Jadwigi Lidki Engel.
Grupa śpiewała znane i lubiane przeboje różnych wykonawców, związane z jesienią i oczywiście z miłością. Niektóre piosenki upiększyły swoim śpiewem solistki : Barbara Ciorga – Kwiecień, Grażyna Balcer i Wanda Rejman. Wiersze przedstawiła prowadząca Śpiewnik, Mirosława Branicka – Polarczyk, która także prowadziła cały koncert.
Wszystkie utwory bardzo podobały się słuchaczom, ale najbardziej przypadły do gustu „Kawiarenki” z repertuaru Ireny Jarockiej. W aranżacji M. Polarczyk wykonały ją w duecie na dwa głosy, z towarzyszeniem całego zespołu, Basia i Wandzia. Tę piosenkę musieliśmy bisować!
Pani Lidia Ignasiak, reprezentująca Klub w ciepłych słowach podziękowała Śpiewnikowi za występ i obdarowała nas ogromnym koszem pełnym różnych słodkości.
Zaprosiła także Zespól do kolejnej wizyty w Grymasie już z nowym repertuarem.

Napisała Mirosława Branicka-Polarczyk.

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk