“ŁĄCZY NAS… OLA”

0 Comments

We wtorek – 21.11.2023 o godz. 16. Sala im. J. Koniusza WiMBP zapełniła się słuchaczami Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na scenie wystąpiły trzy zespoły prowadzone przez Aleksandrę Matusiak-Kujawską…naszą Olę. Grupa taneczna ZUTW “RADOŚĆ TAŃCZENIA”, grupa wokalno-estradowa ZUTW “AKOLADA” i gościnnie – grupa śpiewacza “RETRO”- ze Świebodzińskiego Domu Kultury. Ich członkinie i członkowie, elegancko ubrani w stroje odpowiednie do programu, budzili zachwyt gości jeszcze przed występami. Tytuł koncertu “Łączy nas…Ola” nawiązywał do prowadzącej zespoły Aleksandry Matusiak-Kujawskiej, która na naszym uniwersytecie prowadzi artystyczne grupy od 2006 roku, a w Świebodzinie od roku 2014. Jest osobą bardzo utalentowaną muzycznie, a jej śpiew był często doceniany i nagradzany przez jury konkursów, w których brała udział. Ola jest też członkiem lubuskiego kwartetu “LEPIEJ PÓŹNO NIŻ WCALE” zawiązanego na potrzeby THE VOICE SENIOR, w którym pod opieką Witolda Paszta zespół dotarł do szerokiego finału i z powodzeniem koncertuje do dzisiaj. Należy również do literackiego Kabaretu “HALLO”, założonego przez Halinę Bohutę-Stąpel. Wszechstronność Oli jest godna podziwu i przekłada się na poziom prezentowanych przez zespoły programów.

Tak właśnie było na koncercie 21.11.2023 r. Wszystkich ciepło powitała prezes ZUTW, Zofia Banaszak. Po powitaniu, na scenie rządziła już tylko Aleksandra Matusiak-Kujawska ze swoimi zespołami i prezentowanym programem. Show na scenie, zaprezentowany przez trzy występujące zespoły, był fascynujący. Seniorzy z “AKOLADY” zachwycili eleganckim strojami z lat 20. 30. ubiegłego wieku i śpiewem piosenek, znanych, lubianych przebojów. Tancerze zespołu “Radość Tańczenia” emanowali kolorami, taneczną energią i rekwizytami, które błyskawicznie zmieniali do kolejnego tańca. “Polka Dziadek”, “Żigolo”, “Zorba”…i inne, żywiołowo wykonane podziwiali wszyscy i  wprowadziły one oglądających w świetny  nastrój. Dostojnie i elegancko prezentował się zespół “RETRO” ze Świebodzina, a ich repertuar piosenek był nagradzany gromkimi brawami. Do wspólnego śpiewania i do zabawy włączyli się również słuchacze ZUTW, którzy przyszli na koncert. Bo któż nie znał takich przebojów jak: “Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, “Ach śpij kochanie”, “Powróćmy jak za dawnych lat”, “Batumi”, “Granica”, “Staruszek świat”, “Wiła wianki”, “Bella Donna”, “Que sera”, czy “Orkiestry dęte”. Widzowie docenili też wspólny występ grup śpiewaczych z ZUTW i ze Świebodzina. Nie obeszło się oczywiście bez bisów.

Po zakończeniu, zanim wszyscy w dobrym nastroju opuścili salę, prezes ZUTW Zofia Banaszak i wiceprezes Elżbieta Józefowicz  podziękowały kwiatami Oli Matusiak-Kujawskiej i wszystkim artystom. Członkowie zespołów również włączyli się do tych podziękowań. Wdzięczność prezes Zofii Banaszak za możliwość zaprezentowania się na zielonogórskiej scenie, razem z zespołami naszego uniwersytetu, wyrazili członkowie zespołu “RETRO”.  To było bardzo mile spędzone popołudnie.

Relacja filmowa – Krzysztof Subocz

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek
Zdjęcia: Elżbieta Subocz