KLUB COGITO – ZAKOŃCZENIE ROKU

0 Comments

20.12.2023 planowe zajęcia z filozofii zostały przeznaczone na uroczyste zakończenie roku kalendarzowego. I było to tak:
– Stoły zostały pięknie przystrojone w świątecznej tematyce i przestawione w sposób ułatwiający świąteczne zbliżenia członków grupy.
– Wojtek Dudziak zakupił w swoim zakładzie pracy tort z napisem „Wesołych Świąt dla Cogito” oraz ciasta; wszystko pyszne! Były też czekoladki i cukierki. Do tego kawa, herbata.
– Przybył na naszą imprezkę ważny gość czyli szefowa UTW pani Zosia Banaszak. Pogratulowała nam zajęć, przypomniała o wykładach na tematy filozoficzne, które odbywają się na UZ oraz złożyła życzenia świąteczno –noworoczne.
-obecny był nasz duchowy przewodnik oraz opiekun dr Paweł Walczak, który od początku uśmiechał się do nas bardzo serdecznie.
– wystąpił Jurek Lewandowski, przewodniczący sekcji, który powitał wszystkich i –najważniejsze- życzył nam fajnej zabawy.
– nasz kolega Marek Kurzawa, który miał opowiadać o swojej miesięcznej ekskursji na antypody zachrypł tak mocno, że przełożyliśmy ten punkt programu na późniejszy czas.
– zadano dwie prace domowe /jakby trochę niezgodnie z ostatnimi rządowymi wytycznymi, ale…/ : a/ – przeczytanie drugiej części notatek Arystotelesa b/ – informacja o super niespodziance. Na zajęciach w nowym roku będziemy prowadzić dyskursy czyli debatować z podziałem na grupę „ZA” oraz „PRZECIW”. Tematy zaproponuje dr Walczak, przekaże Jurkowi, on prześle nam mailem i tak wybierzemy przedmioty dyskusji. Myślę, że to będzie super rozrywka, no i pewna lekcja poprawnego czy raczej kulturalnego dyskutowania np. żeby sobie nie przerywać.
Już nie mogę się doczekać !!! 

Opr. Marzena Tomczak

Zdjęcia: B. Kolasińska