ŻYJMY WIĘC – NOWY SPEKTAKL KABARETU MONTW VERDE

0 Comments
15 stycznia 2024 roku Kabaret “Monte Verde” zainaugurował obchody 30-lecia swojej działalności, premierą nowego programu zatytułowanego “Żyjmy więc”. Złożyły się na niego piosenki i drobne utwory sceniczne odnoszące się do – tak istotnych dla seniora – problemów ze… zdrowiem Wszystkie one potraktowane zostały z ogromnym poczuciem humoru i ogromnym dystansem, a występowi towarzyszyły gromkie śmiechy i oklaski licznie zgromadzonej publiczności.
Przypomnijmy, że formacja już 30 lat bawi i cieszy nie tylko słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale i również szeroką publiczność w naszym regionie i nie tylko. Od lat zdobywa też liczne nagrody w różnych przeglądach i festiwalach.
Do tej pory przez zespół przewinęło się około 50 osób, a obecnie w jego składzie mamy 3 panów (Władysław Edelman, Witold Hański, Tomasz Walczak) oraz 8 pań (Grażyna Balcer, Mirosława Branicka-Polarczyk, Katarzyna Jarosz-Rabiej, Nina Kubiak, Maria Kuleszyńska-Kozak, Teresa Kurowska, Bożena Rudkiewicz, Halina Sławińska). Opiekę artystyczną na grupą sprawuje aktorka Lubuskiego Teatru – Elżbieta Donimirska, a o warstwę muzyczną dba Mirosława Branicka-Polarczyk. Autorką scenariusza była Bożena Rudkiewicz. Materiały literackie do bieżącego programu opracował Władysław Edelman, który jednocześnie jest brawurowym frontmenem zespołu.
Wydarzenie, które odbyło się na scenie Zielonogórski Ośrodek Kultury, miałam okazję podglądać zza kulis. I przyznam, że było to arcyciekawe doświadczenie i przyjemność obserwować koleżanki i kolegów, jak przygotowują się do występu, jakie emocje im towarzyszą, z jakimi nieprzewidzianymi kłopotami się zmagają i jak je pokonują.
BRAWA DLA CAŁEJ GRUPY.
Opr. Alicja Błażyńska

Relacja filmowa: Krzysztof Subocz

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz
Zdjęcia: Bolesław Polarczyk