MIĘDZYPOKOLENIOWE ŚWIĘTOWANIE DNIA KOBIET

0 Comments

Przyjaźń i współpraca słuchaczy ZUTW z Przedszkolem nr 34 trwa od dawna. Jest realizowana zgodnie z projektem, a spotkania zostały na stałe ujęte w uniwersyteckim i przedszkolnym kalendarzu wydarzeń. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom.

8 marca seniorki, słuchaczki ZUTW, jak wszystkie kobiety, obchodziły swoje święto. Część z nich przyjęła zaproszenie “Rozśpiewanego Przedszkola” i pojawiła się w jego gościnnych progach, a tam… W ładnie przygotowanej sali z okolicznościową dekoracją seniorki zostały serdecznie powitane przez panie nauczycielki i ich grupy przedszkolaków. Każda z grup zaprezentowała przygotowany program artystyczny, zdominowany przez piosenki i bardzo żywiołowe tańce. Niektóre z nich wymagały specjalnie przygotowanych strojów, co też budziło podziw u oglądających. Wszystkich wzruszyli mali chłopcy, którzy elegancko wręczali tulipany swoim koleżankom, a później gościom. Żeby takiej lekcji wychowawczej nikt nigdy tym dzieciom nie zaprzepaścił. Seniorki bardzo szybko włączyły się do zabawy z milusińskimi. Otrzymały od dzieci jeszcze własnoręcznie wykonane kwiaty i wszyscy pożegnali się w znakomitych humorach.

Różnorodne kontakty dzieci z seniorami to znakomite lekcje na temat starzenia się i starości oraz tolerancji. Seniorzy dają dzieciom wsparcie, ale i to, co dostają w zamian jest bezcenne. Dzisiejsze wspólne świętowanie Dnia Kobiet dało paniom tyle radości, uśmiechu, że 8 marca 2024 nie mógł już być dla nich smutnym dniem. Wielkie podziękowania kierują do kadry pedagogicznej i dzieci z Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze.

Zdjęcia: B. Hyla-Dąbek