Sadzimy drzewa

0 Comments

23 marca 2024 roku 29-u słuchaczy z rodzinami razem z mieszkańcami Zielonej Góry, pracownikami ZGK oraz strażakami zasadziliśmy 40 lip oraz różnego rodzaju krzewy na skrzyżowaniu Trasy Północnej z ul. Zdrojową. Wydarzenie odbyło się w ramach jubileuszu 800-lecia miasta. 

Słuchacze Uniwersytetu wspólnie sadzą drzewa już od kilku lat, a ostatnio, w związku z jubileuszem 800-lecia Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich byliśmy w różnych miejscach nasadzeń.

„Wzdłuż Trasy Północnej stanęły szpalery lipy srebrzystej, zwanej też węgierską. To piękne drzewa o dużych liściach, które od spodu mają srebrzysty kolor. Stąd nazwa. Drzewa oddzielają pas dla pieszych od ulicy, co pozwoli nieco zniwelować hałas ruchu ulicznego. W akcji uczestniczył prezydent Janusz Kubicki. – Dzięki zaangażowaniu zielonogórzan, dopięliśmy swego: zasadziliśmy 800 drzew na 800-lecie Zielonej Góry – mówi z dumą prezydent. – Dziękuję pracownikom ZGK za sumienność i świetne przygotowanie akcji, a mieszkańcom za niegasnący zapał, choć nie zawsze sprzyjały nam warunki atmosferyczne”.

 Zofia Banaszak

Relacja Radia Zielona Góra

Relacja Radia Index

Zdjęcia: Krzysztof Subocz