SPOTKANIE WIELKANOCNE ZARZĄDU Z ZESPOŁEM „ASYSTENT”

0 Comments

Zwolnij, spójrz, już wiosna rozkłada swój zielony dywan. Wkrótce poczujesz zapach fiołków. Zerwij bazie, przytul do serca soczystą żółć forsycji i uśmiechnij się do mnie, do świata, do marzeń.

I właśnie w takim wiosennym nastroju 25 marca 2024 roku przebiegło wielkanocne spotkanie Zespołu „Asystent” z Zarządem ZUTW w Sali Klubowej w siedzibie tego stowarzyszenia. Gościa specjalnego, Janusza Kubickiego, Prezydenta Miasta Zielona Góra oraz wszystkich zebranych na tej uroczystości powitała Zofia Banaszak, prezes Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która podziękowała tej wyjątkowej grupie społeczników za wszystkie działania wspierające prace stowarzyszenia i życzyła, by ta Wielkanoc przyniosła im dużo radości i pięknych chwil z najbliższymi.

Na stole pojawił się zajączek, symboliczny prezent od włodarza miasta, a wraz z nim popłynęły życzenia. Skoro Zielona Góra jest kobietą, stwierdził prezydent, to nie ma wątpliwości, że to Ona jest źródłem siły i nadziei, że świat zmierza w dobrą stronę. Życzmy sobie zdrowia, uśmiechu, długiego życia i jak mawiała mama: „Postępuj z każdym tak, jakbyś chciał, żeby z Tobą postępowali”.

Tymczasem na stołach zrobiło się kolorowo i „sałatkowo”, kulinarne zdolności wszystkich pań obecnych na sali godne były najwyższej pochwały. Jak co roku Dorotka Bartwińska zręcznie lawirowała z miseczkami po sali, częstowała, zachęcała, ale jej talerzyk był ciągle pusty…

Na koniec – każdy z uczestników spotkania – otrzymał od prezes ZUTW torebkę z nasionami rzeżuchy. Niech się zazieleni na wielkanocnych stołach! Warto docenić fakt, że grupa słuchaczy naszego uniwersytetu, nie zważając na chłód i deszcz, wzięła aktywny udział w akcji „800 drzew na 800- lecie Zielonej Góry” i solidarnie podzieliła się otrzymanymi nasionkami z uczestnikami spotkania. Serdeczne podziękowania.

I jak tu nie zaufać słowom św.Franciszka z Asyżu : „Stąd nie weźmiesz tego, co masz. Weźmiesz tylko to, co dałeś”.

Tekst: Małgorzata Turzańska 

Zdjęcia: B. Hyla-Dąbek