WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA

0 Comments


Ostatnie spotkanie (13.01.2016 r.) w „Oksymoronie” miało inny niż zwykle charakter. W ramach współpracy naszego UTW z Uniwersytetem Zielonogórskim przyszła do nas pani Mirosława Szott, poetka, doktorantka pani profesor Małgorzaty Mikołajczak.

Szliśmy na to spotkanie z ciekawością, pewną nieśmiałością, z ochotą a może nawet z obawą. Ja spodziewałam się praktycznych wskazówek dotyczących kompozycji wiersza, budowy rymów i rytmów, oraz wyszukiwania metafor. Tymczasem było to zupełnie coś innego.
 
 
Po krótkim wstępie ogólnym, pani Mirka rozdała nam karty z fantazyjnym czasami wręcz nierealnymi obrazami i poprosiła o ich określenie trzema wyrazami. Potem zamieniliśmy się tymi kartami i znowu każdy z nas opowiadał o wrażeniu jaki na nas wywarł otrzymamy obraz, a osoba która miała tą kartę poprzednio ustosunkowywała się do tej wypowiedzi.
 
 
Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Dowiedzieliśmy się o sobie czegoś nowego, o naszej wrażliwości i fantazji i o tym, że niektórzy z nas myślą bardzo podobnie. Z ciekawością i radością będziemy czekać na następne spotkanie z panią Mirką.

Ewa Kwaśniewicz