NOWY SEZON W KLUBIE „KRYSZTAŁ”

0 Comments

Dnia 21.09.2017 roku odbyło się pierwsze spotkanie członków klubu Kamieni i Minerałów w roku akademickim 2017/2018 .

Jak szczęśliwy numerek wyświetliła mi się ta liczba określająca datę. „21”. Najpierwsze jest skojarzenie z terminem pierwszego dnia wiosny – wydobywa się z niego sama radość. Łączy się z nią też wygrana w tzw oczko, którą zapewnia zdobycie 21 punktów, ale wywalczenie tzw perskiego oczka już nie, chociaż ładnie brzmi, bo to 22 punkty. A z Internetu takie wieści: 21 jest liczbą oznaczającą odpowiedzialność, zupełną doskonałość, boską mądrość, osiągnięty cel i związaną z tym pełnię szczęścia, jest symbolem jednostki dokonującej wyboru między światem ducha a światem materialnym.

Rozpisałam się, wiem, ale uważam, że udowodniłam porządnie, jak dobrze zaczęliśmy.

To będzie dobry rok !

Wynika to również z zapowiedzianej przez kierownika klubu Marynię Siatecką nowej formuły spotkań. I chociaż dotychczasowa nie była zła, to teraz: oj, będzie się działo! Aktywizacja członków, poszerzenie tematyki i wiedza napłynie z różnych źródeł !!! Już nie mogę się doczekać!!

Najbliższe spotkanie 12 października odbędzie się pod tytułem: „Moje fascynacje i przygody z naturą”. Oczywiście w nowej formule !

A dla porządku relacjonuję co jeszcze było na naszym pierwszym spotkaniu:

– Tereska Wielińska przywitała nowy rok akademicki wierszem. Fragment poniżej:

No i zaczynamy

Jesień do nas zawitała,

Choć o zgodę nie pytała!

Lato już jest hen za nami,

Ale my nie narzekamy!

 

Bo klub „Kryształ”się zaczyna

I radości nie brakuje,

To jest balsam na wiek trzeci,

Tu się słucha, dyskutuje

 

Marynia nowe czakry odkryje,

Wprawi bez „amfy” w stan odlotowy,

Podpowie jaki kamień na nerki,

Serce w rozterce czy zawrót głowy.

Czaruje wiedzą, urokiem, siłą,

Czasem w to wątpisz – ale ulżyło!…”

 

– pożegnaliśmy zmarłą w czerwcu Różę Kowalczyk

– wysłuchaliśmy podziękowania złożonego przez filię WMBP im.C.K.Norwida nr 4 na Podgórnej dla Maryni Siateckiej i Geni Rosołek za wystawę kamieni i minerałów, która trwała trzy miesiące.

– szefowa Marynia złożyła na piśmie w imieniu członków klubu wyrazy uznania Halince Maszner za siedmioletnią pracę, a w szczególności za prowadzenie strony internetowej

– omówienie zakupów na targach w Lwówku Śląskim: tylko dwie osoby, z różnych względów, przedstawiły swoje zdobycze; temat kontynuowany będzie na następnych zajęciach. Pole badawcze było malutkie, ale potwierdziło prawdę o niezbędności wiedzy przy zakupach. Marynia kupiła dziesięć przedmiotów; wszystkie służą do uziemiania, mają działanie antydepresyjne, pomagają w utrzymaniu równowagi. Ja kupiłam sobie naszyjnik bo mi się podobał, ale nie ma on właściwości energetycznych oraz kilka minerałów, które okazały się podrabiane, a więc bezwartościowe. Wyjazd jednak dał mi bardzo dużo radości, więc był wartościowy.

Spotkanie zakończyliśmy tradycyjnie: medytacją z kryształami.

spisała Maria Madżenka Tomczak

Zdjęcia: Maria Siatecka