SPOTKANIE KLUBU KWADRAT

0 Comments


Po dłuższej przerwie świątecznej spotkali się 13.01.2020 r. członkowie Klubu Fotograficzno-Filmowego KWADRAT i po godzinnych zajęciach przenieśli się do pobliskiej pizzerii, żeby tam wspólnie powitać nowy rok.
Klub “Kwadrat” działa od lutego 2017 roku, założył go Bolesław Polarczyk i on go z powodzeniem prowadzi. Klub liczy 13. słuchaczy. Ciekawostką, biorąc pod uwagę liczbę mężczyzn na ZUTW, jest ich przewaga w tym klubie. Czyżby mężczyźni byli bardziej filmowaniem, montowaniem filmów, fotografowaniem zainteresowani, lepiej sobie z tym radzili? Pięć klubowych słuchaczek udowadnia, że radzą sobie z tym nie gorzej od kolegów.
Klub “Kwadrat” to klub, który w swoim programie ma m.in. rejestrację wszystkich ważniejszych wydarzeń na uniwersytecie. Jego członkowie nie odmawiają nikomu pomocy, kto o zdjęcia, czy film poprosi. Skorzystały z tego szczególnie artystyczne zespoły oraz te, które obchodziły znaczące jubileusze. Zrealizowany film o Zatoniu świadczy o tym, że działalność klubowa wychodzi też poza uniwersyteckie mury. Głównym autorem filmu jest Kazimierz Błaszyński, ale na jego całość pracowali też inni klubowicze. Nie ma sukcesów bez współpracy i członkowie klubu “Kwadrat” to rozumieją. Może właśnie dlatego jest w nim bardzo przyjazna, miła atmosfera. Tutaj nikt z nikim nie rywalizuje, ale każdy z każdym współpracuje.
Przed klubem w tym roku nowe wyzwania. Już dzisiaj został omówiony jeden z ważniejszych projektów na nowy semestr. Każdy ze słuchaczy klubu mógł się wypowiedzieć i przedstawić swój punkt widzenia.Wspólnie zostanie opracowany końcowy kształt projektu, a po nim, już tylko realizacja i dbałość o to, żeby powstał materiał, który ucieszy wszystkich słuchaczy ZUTW.

Członkowie klubu KWADRAT życzą też wszystkim innym słuchaczom ZUTW udanego roku 2020.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek i Kazimierz Błaszyński