JUBILEUSZ

0 Comments

W roku akademickim 2019/2020 grupa plastyczna ZUTW TERMOPILE obchodziła 10 – lecie swojej twórczej działalności. Z tej okazji przygotowano wystawę pt. et cetera .Tylko godziny dzieliły nas od otwarcia wystawy, wernisaż miał się odbyć 6 marca 2020 roku. Niestety stało się inaczej, bo początki epidemii, w trosce o zdrowie słuchaczy, spowodowały zawieszenie zajęć na ZUTW.

Na wystawie zaprezentowano obrazy następujących autorów z ostatniego roku działalności grupy:

Blacha Anna

Cap Barbara

Furman Irena

Grabińska Krystyna

Jankowski Zygmunt

Jastrzębska Lucyna

Kołosowska Barbara

Kostrzewa Kazimiera

Mąkol Cecylia

Sidorkiewicz Stanisława

Stankiewicz Małgorzata

Stocik Maria

Szybowska Wanda

Tylkowska Anna

Zaremba Małgorzata

Prezentowane prace są wynikiem osobistej wrażliwości na otaczającą nas rzeczywistość, owocem twórczego poszukiwania, ale wszystkie łączy radość i satysfakcja ze wspólnego malowania. Obrazy są różne co do techniki, wartości artystycznej, ale dla autora są najważniejsze bo te jedyne.

Od początku istnienia grupa tworzymy pod kierunkiem artysty malarza Zbigniewa Szymoniaka, który zaszczepił w nas miłość do malarstwa i który z satysfakcją ocenia nasze postępy przez ostatnie 10 lat. Przez te lata malowali z nami (kolejność nazwisk przypadkowa) : Cal Włodzimierz, Kopiec Wiesław, Lewicka Krystyna, Matuszczak Henryk, Pawela Maria, Wiśniewska Wanda, Żywień Alina, Raszkiewicz Marzena, Mrowińska Zofia, Skowrońska Anna, Jaworska Bożena, Piacko Mirosława, Pietraszkiewicz Barbara, Wojnicz Donata, Stankiewicz Witold, Anacki Ryszard, Kanas Teresa.

Nikt nie przypuszczał, że aż tak długo pandemia zakłóci nam cykliczne spotkania, ale optymistycznie przytoczę słowa Jana Pawła II, które były mottem zakończenia roku akademickiego 2019/2020 Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku:

Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.

Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”

Zygmunt Jankowski

kierownik Grupy TERMOPILE

Zdjęcia: Stanisław Matuszewski