„GIMNASTYKA UMYSŁU DLA SENIORÓW” – PORADNIK

0 Comments

Szanowni Państwo,

ostatni czas był dla nas wszystkich bardzo trudny, ale w szczególności negatywnie odbił się na seniorach. Miesiące izolacji i braku aktywności bardzo rzutują na osoby po 60-tym roku życia. Statystycznie są one nie tylko zagrożone ze strony wirusa, ale i bardziej narażone na problem osamotnienia. Również fakt, że uniwersytety trzeciego wieku zostały zamknięte nie pomógł w sytuacji

Dlatego też we współpracy z firmą C&A przygotowaliśmy obszerny poradnik pt. Gimnastyka umysłu dla seniorów”. Ten tekst przedstawia wiele możliwości na pozostanie w dobrej formie intelektualnej. Wiele z tych aktywności nadaje się także do wykonywania podczas przebywania we własnym domu.

Artykuł ten jest częścią dłuższego poradnika zawierającego parę wskazówek na temat spędzania wolnego czasu na emeryturze. Radzimy w nim między innymi, jak pozostać w dobrej formie zarówno fizycznej jak i psychicznej. Proponujemy proste ćwiczenia dla ciała i umysłu. Podajemy także pomysły gdzie i w jaki sposób spędzać czas wolny, żeby nie czuć się samotnym.

Ponieważ Państwa uniwersytet trzeciego wieku aktywnie zajmuje się zrzeszaniem seniorów, namawiamy Państwa do wspólnego promowania różnorakich aktywności dla osób w podeszłym wieku.

Zapraszamy do lektury artykułów, a jeśli treści wydadzą się Państwu przekonujące, wyrażamy zgodę na ich wykorzystanie/zalinkowanie na Państwa stronie https://utw.zgora.pl/ i FB.

W razie potrzeby mogą Państwo wykorzystać dowolny fragment artykułu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą C&A, ma charakter czysto informacyjny i nie zawiera treści reklamowych.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Wutzler

Jenpix GmbH-

Bischofsweg 3

01097 Dresden