WSPOMINAMY PUSTKOWO WRZESIEŃ 2021 – cz. IV

0 Comments

Szanowni Państwo

to ostanie wspomnienie z wrześniowego wyjazdu do Pustkowa. To był nasz UNIWERSYTECKI dwunasty wyjazd. W ostatnich latach dwa razy w roku. Przez wiele lat wyjazdy organizowały nasze słuchaczki: Janina Skrynkowska i Ewa Puczko. Janka byłą główną organizatorką w czasie pandemii. Janeczka odeszła od nas na zawsze. Kontynuując nasze nadmorskie wyprawy w tym roku kalendarzowym pałeczkę przejęły trzy kobiety z ZUTW: Teresa Błaszyńska, Ewa Puczko przy pomocy Zofii Banaszak. To dzięki życzliwości i otwartości właścicieli Ośrodka i samej nestorce rodu – Władysławie Hagaj czujemy się tam jak u siebie w domu. Za co serdecznie dziękujemy.

Chcę wspomnieć w ostatniej części wrześniowego wyjazdu o innych naszych pomysłach i serdecznościach. Pamiętaliśmy o naszych jubilatach i jubileuszach. Jubilaci to: Grażyna Miłkowska, Danuta Zarzecka i Zbigniew Mocek. Swój jubileusz pożycia małżeńskiego obchodzili Zofia i Zbigniew Banaszakowie oraz właściciele Ośrodka Justyna i Piotr Hagajowie. Były życzenia, gratulacje i prezenciki od wielu uczestników.

Było też popołudnie z naszymi malarkami i hafciarkami. Podziwialiśmy ich prace. Dziękujemy

Ciekawą propozycją był też wyjazd w grupie kolejką wąskotorową z Trzęsacza do Niechorza oraz w mniejszych grupach piesze i rowerowe wyprawy do pobliskich miejscowości – Pobierowa, Rewala, Trzęsacza i samochodowe do Kołobrzegu, Kamienia Pomorskiego, Świnoujścia.

Spotkanie z Pawłem Lisiakiem – pasjonatem, miłośnikiem i znawcą muszli wszelakich dla wielu z nas było odkryciem tajników tej wiedzy.

Chętni mogli na pamiątkę zrobić sobie zdjęcia w przygotowanych wcześniej malarskich ramkach przez Aleksandrę i Zenona Baranowskich.

Zdjęcia z prezentowanych wydarzeń: Elżbieta Subocz i Krzysztof Subocz oraz Aleksander Jakubowski.

Dziękujemy serdecznie – do zobaczenia w maju 2022. Morze Bałtyckie czeka !

ORGANIZATORKI WYJAZDU: Zofia Banaszak, Teresa Błaszyńska, Ewa Puczko

Zdjęcie: Paweł Lisiak
Zdjęcia 1: Krzysztof Subocz
Zdjęcia 2: Krzysztof Subocz
Zdjęcia: Elżbieta Subocz
Zdjęcia: Aleksander Jakubowski