Międzynarodowy Dzień Kobiet w Klubie Fotograficznym “Fotooko”.

0 Comments

„Samo życie to za mało…
Potrzebne jest jeszcze słońce i jakiś mały kwiatek”
(Hans Christian Andersen)

I rzeczywiście tegoroczny Dzień Kobiet był wyjątkowo słoneczny, a „mały kwiatek” sprzedawany był obficie na każdym rogu ulic i placów naszego miasta. Nie zabrakło go również w Sali Klubowej ZUTW, gdzie co tydzień spotykają się uczestnicy zajęć Klubu Fotograficznego „Fotooko”. Na stołach w wazonach cieszyły oko żonkile, a czerwone goździki mało dyskretnie schowane w kuchennym kantorku, udawały, że nie wiedzą, po co właściwie tam stoją i kręcącym się tam paniom „pary z gęby” nie puściły.
Tymczasem panowie z pomocą chętnych pań przygotowali słodki poczęstunek, przewodniczący klubu, Romek Grobarski, z okazji ich święta, złożył klubowym koleżankom serdeczne życzenia, by w zdrowiu i z uśmiechem realizowały swoje pasje, a życie dostarczało im więcej radości niż trosk.
Oczywiście życzenia poparte były upominkami, każda z pań otrzymała zaprzyjaźnioną od PRL – owskich lat – parę upominków – rajstopy, okraszone dorodnym goździkiem, co wywołało salwy śmiechu i… szeroką falę wspomnień.
Dziękujemy naszym panom za sprawnie zorganizowaną uroczystość, za miłe słowa, Jurkowi za filmik – zagadkę, której do tej pory nie rozwiązaliśmy, przepraszamy za brak refleksu w (nie)pewnym okresie życia, Kaziowi Błaszyńskiemu za fotoreporterski wysiłek. I na koniec szczególne podziękowania kierujemy do Romka Grobarskiego za dzielne czuwanie nad całością i szczere chęci niesienia pomocy każdej pani, która będzie miała jakiekolwiek kłopoty z przymierzaniem rajstop.

Opr. Małgorzata Turzańska

Zdjęcia: Kazimierz Błaszyński
Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz