Dzień Kobiet w Urzędzie Marszałkowskim

0 Comments

Słuchaczki ZUTW chętnie skorzystały z zaproszenia Marszałek Anny Polak i przybyły liczną grupą do Urzędu Marszałkowskiego, by wspólnie z paniami z różnych grup społecznościowych obchodzić marcowe Święto Kobiet. Sala Kolumnowa przypominała kolorową łąkę, pełną po brzegi eleganckich pań w barwnych sukienkach, wiele z nich ubrało nawet szpilki, by świątecznym strojem i uśmiechem podkreślić uroczysty charakter tego wyjątkowego dnia.

No i zaczęło się! Pojawienie się na scenie charyzmatycznej trenerki personalnej, Grażyny Wyczałkowskiej, oznaczało jedno – to jest właściwy moment, żeby sprawdzić stan własnej kondycji fizycznej. Parkiet zapełnił się chętnymi, a każda z nich odłożyła na bok te role, które przywiązują kobietę do pomieszczeń kuchennych, desek do prasowania, komputerów i biurek…
Wszystkie świętujące panie poczuły, że to o nich mowa w piosence Kayah:
„Ramię w ramię, popłyniemy razem.
Zmienimy ten świat, wspierając się tak,
Bo żadna dama, nie będzie tańczyć sama,
Gdy sióstr tyle ma, gdy jest pośród nas.”

O solidarności kobiet mówiła również Marszałek E.A.Polak, zachęcając wszystkie panie, by we własnym interesie podpisały petycję „Tak dla Lubuskiej Onkologii”, jako że dane statystyczne o liczbie zachorowań na raka bardzo niepokoją. Tylko wspólne działania mogą przynieść pożądane efekty. Zainteresowani mogli porozmawiać „ tu i teraz” ze specjalistami, którzy o zdrowiu kobiet wiedzą najwięcej, ponieważ pracują na oddziale Położniczo – Ginekologicznym w szpitalach w Zielonej Górze i Gorzowie.
Dla każdego coś miłego… Przy słodkim poczęstunku można było słuchać piosenek w wykonaniu Agnieszki Tyszkiewicz przy akompaniamencie zespołu GEDIA Blues Band albo wybrać się do Strefy Zdrowia, Urody i Relaksu! Dotyk zręcznych rączek młodych specjalistek sztuki fryzjerskiej, Make-upu, manicure i ozdobnych tatuaży sprawiał, że osobom opuszczającym te „gabinety” pozostawało ustalenie na nowo swojego wieku i wierne trzymanie się tej liczby!

A dla panów też była specjalna oferta! Można było tego dnia oddawać krew dla potrzebujących, okazało się, że panie również nie zawiodły i podzieliły się tym bezcennym dobrodziejstwem z innymi.
Tegoroczne Święto Kobiet zapadnie w pamięci wielu osób, czas spędzony w gościnnych progach Urzędu Marszałkowskiego przypomniał wielu paniom, że warto czasami dać sobie prawo do radości i przyjemności.

Opracowała: Małgorzata Turzańska

Więcej na stronie Urzędu Marszałkowskiego