Kabaret Monte Verde w Przyborowie i Rudnie

0 Comments

„Słodkiego, miłego życia”  –  takie życzenia swoim seniorom przekazywały panie Izabela Bojko – wójt gminy Nowa Sól i– Małgorzata Młynarek – sołtys Przyborowa wraz z radą sołecką.

Uroczystość z okazji Dnia Seniora odbyła się 24. 10. 2023 roku w świetlicy w Przyborowie. Zespół Monte Verde uświetnił tą imprezę programem dedykowanym seniorom. Nieco skrócony program o zdrowiu z piosenkami i skeczami – przypadł do gustu publiczności, było wspólne śpiewanie, a potem rzęsiste oklaski i na bis piosenka finałowa.

Najaktywniejszy w zespole był aktor, piosenkarz, recytator a także autor w jednym – Władek Edelman. Ze wszystkich ról spisał się doskonale, a dzielnie i z pasją sekundowali mu pozostali członkowie Monte Verde.

Publiczność nie szczędziła nam sympatii, także przy słodkim poczęstunku po występie, były nawet wspomnienia uczestników spotkania  dotyczące naszych programów sprzed lat!!!  A potem były tańce, w których brały udział nasze koleżanki. Zdradzę jeszcze, że Tereska Kurowska zaprosiła do tańca najstarszego seniora (wcześniej uhonorowanego przez panią wójt}  i wywijała z nim na środku parkietu. Kondycji tancerzowi można było pozazdrościć. Prowadzący całą imprezę p. Robert Kobus – inspektor do spraw promocji gminy Nowa Sól – w imieniu pani wójt zaprosił nas na kolejne występy w miejscowości Rudno.  Za świetnie zorganizowane spotkanie i ciepłą, rodzinną atmosferę w Przyborowie  –  serdecznie dziękujemy!!!    

7 listopada zawitaliśmy do Rudna, gdzie w Świetlicy Wiejskiej odbywało się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Podobnie, jak w Przyborowie i tu czekała na nas pięknie ustrojona sala i bardzo życzliwa atmosfera.

Pani Izabela Bojko nie szczędzi swoim seniorom czasu i obecności wśród nich. Po powitaniach p. wójt i p. sołtys Sylwii  Adamczyk oraz wręczeniu seniorom upominków  przyszedł czas na nasz występ. Było śpiewnie, skeczowo i kabaretowo a nasz „filar” Włodek Edelman dwoił się i troił w roli lekarza od wszystkiego a szczególnie „od siedmiu boleści”. Mirka Branicka Polarczyk korzystała z keyborda, który się nieco chwiał!!! Ale oczywiście  poradziła sobie doskonale.

Naszemu występowi towarzyszyły gromkie śmiechy i oklaski a publiczność cały czas się z nami bawiła. Po zakończeniu programu pani wójt wręczyła nam dyplom z pięknym podziękowaniem.

Poczęstunek był smakowity, a po nim były wspólne tańce z seniorami z Rudna. Aktywnością wyróżniła się Tereska Kurowska, która tym razem z wdziękiem prowadziła wężyka. Pani wójt z pracownikami odśpiewała piosenkę o zaletach gminy Nowa Sól !!!

Taka radosna i życzliwa atmosfera panowała na spotkaniu, a my mogliśmy czynnie w tym uczestniczyć.

Dziękujemy!!!

Opr. Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia z występów w Rudnie pochodzą z postu Gminy Nowa Sól